KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13724001

nr 1372 4001

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad, HC II/VIII, Haskel 187. Motivet: ca 37,5x48 cm. Bladets mått: 50x63 cm, oramat löst blad

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:58:39

15/1 14:27:01 1      Vinnande bud
18/1 14:11:08 1      justering av budtak

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander